sowie

KibicPlus - Strefa Kibica

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Stado Ogierów Książ zaprasza na Zawody
2023-07-05 15:04

Podczas tegorocznego Lata w Zamku Książ powrócą cykliczne wydarzenia dla miłośników koni.
Od 6 do 9 lipca, na terenie Stada Ogierów odbędą się Międzynarodowe Zawody w Powożeniu CAI 3*, CAI 2* oraz Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi/ Zawody Krajowe w Powożeniu.

Organizatorem wydarzenia jest Stado Ogierów Książ, a wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.


HARMONOGRAM ZAWODÓW:
6 lipca (czwartek): UJEŻDŻANIE 9:30 – 17:00
7 lipca (piątek): UJEŻDŻANIE 9:30 – 17:00
8 lipca (sobota) : MARATON 9:00 – 17:00
9 lipca (niedziela) : KONKURS ZRĘCZNOŚCI POWOŻENIA 9:00 – 17:00

W dniach 15-16 lipca na terenie przynależącym do Zamku Książ, odbędzie się IX Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless. Podczas wspaniałego widowiska zobaczymy m.in. przepiękne ogiery, zaprzęgi biorące udział konkursie powożenia oraz eleganckie stroje z dawnych epok.

HARMONOGRAM ZAWODÓW:
15 lipca (sobota) 12:00, Etap I Konkursu - Prezentacja (Park Zamkowy, dziedziniec Zamek Książ)
16 lipca (niedziela) 9:00, Etap II Konkursu - Próba Terenowa: Śniadanie na trawie w Parku Zamkowym, pokaz łucznictwa konnego w mistrzowskim wykonaniu Anny Sokólskiej i pokaz jazdy bez ogłowia w wykonaniu Jerzego Sawki (Park Zamkowy)
16 lipca (niedziela) 14:00, Etap III Konkursu - Konkurs Zręczności Powożenia: pokaz hodowlany Stada Ogierów, pokaz łucznictwa konnego, dekoracja zwycięzców i ceremonia zakończenia konkursu (Hipodrom Stado Ogierów Książ).

Do tej pory w konkursie wzięło udział około 140 zaprzęgów z takich krajów jak: Francja, Czechy, Austria, Szwajcaria, Belgia, Australia, Niemcy i Polska. Komisję sędziowską zawsze tworzą bardzo doświadczeni i uznani sędziowie z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Portugalii, Włoch czy Szwajcarii. Trwający dwa dni konkurs rozgrywany jest na terenie Zamku, Parku i Stada Ogierów Książ co stanowi wyśmienitą scenografię dla tego widowiska. Każdy zaprzęg biorący udział w wydarzeniu jest niepowtarzalny, co stanowi ucztę dla koneserów tradycji, dobrego stylu i piękna.Autor: ksiaz.walbrzych.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: