Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Dzierżoniowscy pływacy znów z medalami
2023-06-23 12:44

Podopieczni trenera Andrzeja Wojtala z klubu pływackiego MKS Dziewiątka Dzierżoniów przywieźli 14 medali z Wielkiego Finału Mini Grand Prix Opolszczyzny 2023 na pięćdziesięciometrowym basenie.

Sześć złotych, trzy srebrne i cztery brązowe medale przywieźli z Opola dzierżoniowscy pływacy. W grand prix wzięło udział 210 zawodników z 22 klubów. Nasz klub reprezentowało 14 zawodników, 6 z nich wróciło z medalami.

I tak w kategorii 9 lat Laila Lachowicz zdobyła dwa medale: srebrny na dystansie 100m stylem grzbietowym (1:40.40) i brązowy na dystansie 50m stylem dowolnym (39.67). Trzy medale wywalczyła Julia Rybitwa (kategoria 11 lat). Dwa złote na dystansach 50m stylem dowolnym (34.58) i 200m stylem zmiennym (3:21.69) oraz brązowy na dystansie 100m stylem grzbietowym (1:34.34). W tej kategorii Marian Stepaniuk na dystansie 50m stylem dowolnym (37.90) i 100m stylem klasycznym (1:58.19) zajął kolejno 4. i 5. miejsce. O rok starsza Gabriela Gendziel zdobyła srebrny medal na dystansie 200m stylem zmiennym (2:54.23), a dystanse 100m stylem grzbietowym (1:20.56) i 50m stylem dowolnym (32.83) zakończyła kolejno na 4. i 8. miejscu.

W kategorii 13 lat królowała niezawodna Zuzanna Szel, która zdobyła komplet złotych krążków: na dystansach 50m stylem motylkowym (30.92), 100m stylem klasycznym (1:25.16) i 100m stylem grzbietowym (1:16.36). Kornel Pisarski również zdobył trzy medale, w tym jeden złoty na dystansie 400m stylem dowolnym (5:05.95) i dwa brązowe na dystansach 50m stylem motylkowym (33.18) oraz 200m stylem zmiennym (2:43.12).

Szymon Buczakowski w kategorii 15 lat i starsi zdobył dwa brązowe medale na dystansach 50m stylem motylkowym (27.46) i 100m stylem grzbietowym (1:07.16) a rywalizację na dystansie 50m stylem dowolnym (25.86) zakończył na 7. miejscu.

Sukcesem może pochwalić się również sztafeta mieszana w kategorii open, w składzie: Szymon Buczakowski, Jakub Pliszka, Zuzanna Szel i Olivier Paprzycki, która na dystansie 4x100m stylem zmiennym (4:31.11), zdobyła srebrny medal.

Uczestnictwo zawodników Klubu na Otwartym Wielkim Finale Mini Grand Prix Opolszczyzny 2023 było współfinansowane z budżetu Dzierżoniów.

Źródło: dzierzoniow.pl