sowie

KibicPlus - Strefa Kibica

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
III BIEG WIELKICH SERDUCH - WOŚP BIELAWA 2023
2023-02-01 13:44

Blisko 80 uczestników wzięło udział w Biegu Wielkich Serduch, który w tym roku odbył się już po raz trzeci w Bielawie. Celem wydarzenia było wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez zbiórkę pieniędzy. Bieg odbywał się w dniu poprzedzającym 31. Finał WOŚP. 


Cele dodatkowe to:

 

- integracja sympatyków aktywności fizycznej poprzez bezpośrednie bieganie, marsz w szczytnym celu,
- umożliwienie czynnego wypoczynku oraz wzmacnianie zdrowia oraz kondycji uczestników.
Organizatorem wydarzenia było Spółdzielcze Centrum Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie a partnerami organizacyjnymi Miasto Bielawa , Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie , Stowarzyszenie Poloneziaki – Tradycja i Współczesność oraz Bielawska Akademia Biegania.

 


W ramach części sportowo-rekreacyjnej odbyły się:
- „Biegi Wielkich Serduszek”: 100m/Przedszkolaki, 500m/Klasy I-VIII SP
- „Bieg Wielkich Serduch” 500-5000m

 

W wydarzeniu udział wzięło blisko 80 uczestników. Bardzo liczną grupę reprezentowała Bielawska Akademia Biegania oraz indywidualni uczestnicy z Bielawy, powiatu, powiatów sąsiadujących jak i Wrocławia. Wynik i miejsce nie były ważne, liczyła się „dobra zabawa po przez, bieganie, marsz i pomoc WOŚP”. Co ważne nikt nie czuł zmęczenia i nie brakowało pozytywnych emocji. Mimo mrozu dopisała sympatyczna publiczność, darczyńcy i sympatycy aktywności fizycznej. W trakcie wydarzenia można było skorzystać z bufetu kawowego z ciastami przygotowanego przez Dom Dziecka w Pieszycach.

 

Każdy z uczestników został uhonorowany pamiątkowym okolicznościowym medalem a młodsi uczestnicy otrzymali dodatkowo słodki upominek.
W sumie dzięki dobroczynności uczestników i publiczności udało się wspólnie zebrać 1286,91 zł.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc i wsparcie oraz sympatyczną atmosferę. Szczególnie serdeczne podziękowania składamy społeczności lokalnej oraz ludziom dobrego serca – wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji biegu i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem.

 

Opr. Grzegorz Różycki

um.bielawa.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: