Mowa oczywiście o Sudeckiej Setce, której początki sięgają roku 1989, kiedy to Wałbrzyski oddział PTTK po raz pierwszy zorganizował rok wcześniej zapoczątkowany Rajd Turystyczny na 100 km pod nową nazwą - SUDECKA SETKA. Pomysłodawcami byli Henryk Chojnacki, Jan Fajfer, Stanisław Junak i Janusz Prociński. Dwaj ostatni panowie rok później dotarli na metę jako pierwsi. Trasa Sudeckiej 100 nie jest łatwa, przebiega przez Mniszek, masyw Trójgarbu, masyw i szczyt Chełmca.
Bieg organizowany jest latem, organizatorzy starają się tak wycelować, aby start przypadał na przesilenie letnie. Zawsze jest to piątek, godzina 22.00. Miejsce jest stałe od roku 1995, kiedy w organizację zawodów włączyły się, oprócz PTTK, Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach oraz Ognisko TKKF Nestor działające w Boguszowie-Gorcach. Po raz pierwszy start odbył się wtedy z boguszowskiego Rynku, tak jest do dziś.
Trasa Sudeckiej 100 przebiega przez Mniszek, masyw Trójgarbu, masyw i szczyt Chełmca. Następnie trasa prowadzi na metę dystansu 42 km usytuowaną na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach. Stamtąd trasa wiedzie dalej podnóżem masywu Chełmca w kierunku masywu Dzikowca i Lesistej Wielkiej. Prowadzi kolejno przez szczyty: Dzikowiec, Lesistą Wielką, Wysoką do Skrótu 72 km usytuowanego we wsi Grzędy Górne, gdzie Zawodnicy mają możliwość wcześniejszego zakończenia biegu, jeśli uznają, że trasa jest dla nich zbyt wymagająca lub nie zmieszczą się w limicie czasu. Dystans 100 km biegnie dalej przez zalew w Grzędach i okolice Dzikowca Małego do mety na stadionie przy ul. Kusocińskiego.
Dla tych co już układają sobie plan treningów i startów na 2023 rok informujemy, że najstarszy nocny ultramaraton w Polsce 34. Sudecka 100 wystartuje w piątek 23 czerwca 2023 r. tradycyjnie o godz. 22.00 z najwyżej położonego rynku w Polsce w Boguszowie-Gorcach.
Zapisy ruszają w noc sylwestrową 1 stycznia 2023 r.
Więcej informacji już wkrótce na wydarzeniu na FB – 34. Sudecka 100 oraz na www.sudecka100.pl
Źródło: sudecka100.pl
Udział w Gwiazdkowym Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym wzięły Sówki – dziewczyny z reprezentacji pieszyckiego klubu Sowa Pieszyce. Zostały zaproszone przez Burmistrza Świecia oraz klub zapaśniczy Wisła Świecie. Turniej odbył się w dniach 9-10 grudnia bieżącego roku.
czytaj więcejW niedzielę, 11 grudnia, w Legnicy odbył się turniej dziecięcej piłki nożnej, w którym udział wzięła drużyna UKS Siódemka Bielawa z rocznika 2015. Organizatorem turnieju był klub Football Arena w Legnicy.
czytaj więcejNiemieckie zagłębie przemysłowe Ruhry dla wielu kojarzy się tylko i wyłącznie z fabrykami i kopalniami. Mimo to region ten skrywa wiele ciekawych miejsc związanych m.in. z motoryzacją i piłką nożną. Takim przykładem jest chociażby Dormund, który odwiedziliśmy niespełna miesiąc temu. Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje związane z podróżą do tego miasta.
czytaj więcejW dniach 17-19 maja odbył się w Międzychodzie „VIII Ogólnopolski Turniej Koszykówki o Puchar Krainy 100 Jezior w Międzychodzie” w którym udział wzięła drużyna chłopców z rocznika 2005 i młodsi MKS-u Szczawno-Zdrój, prowadzona przez trenera Bartłomieja Józefowicza.
W turnieju oprócz drużyny ze Szczawna, wzięły udział zespoły: gospodarz UKS „Mikst” Międzychód, KS Turów Zgorzelec SA, UKS Basket 2010 Kruszwica, Warsaw Basketball Warszawa, Pro Basket Łowicz. Dla podopiecznych trenera Józefowicza, był to pierwszy tego typu turniej w sezonie 2018/2019 i przed wyjazdem do Międzychodu sam trener, nie wiedział, czego może spodziewać się po swoich podopiecznych, którzy do tej pory rywalizowali tylko w rozgrywkach ligowych, na lokalnym podwórku.
W dniu 19 maja 2019r. (niedziela) na boisku sportowym w Głuszycy wystartuje kolejny wyścig z cyklu Puchar Strefy MTB Sudety. W głuszyckiej części strefy, zwanej Sercem tras Strefy MTB Sudety, kolarze pojadą w Grand Prix MTB Podziemia Osówki.
czytaj więcej