sowie

KibicPlus - Strefa Kibica

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Miners Wałbrzych zagrają na zapleczu futbolowej elity
2018-11-25 17:29

Liga Futbolu Amerykańskiego opublikowała pierwsze informacje dotyczące przyszłorocznego sezonu. W LFA2, czyli na drugim poziomie rozgrywkowym w 2019 roku po raz pierwszy w historii zagrają Miners Wałbrzych. Górnicy trafili do grupy zachodniej.

128 meczów na czterech szczeblach rozgrywkowych, ponad 215 godzin internetowych transmisji, 5 spotkań w telewizji kablowej Vectra i ponad półtora tysiąca zarejestrowanych zawodników – to tylko niektóre liczby, jakimi pochwalić się może Liga Futbolu Amerykańskiego po sezonie 2018. 17 listopada we Wrocławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów występujących w LFA, na którym podsumowano tegoroczne rozgrywki i dyskutowano nad dalszymi planami rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce. Zatwierdzony został już również wygląd przyszłorocznych rozgrywek elity, czyli LFA1 oraz jej zaplecza – LFA2.


Futbol amerykański w Wałbrzychu rozwija się coraz prężniej. Miners istnieją zaledwie od dwóch lat, a ligową rywalizację rozpoczęli w sezonie 2017, kończąc rywalizację z bilansem jednej wygranej i dwóch porażek. W tegorocznych rozgrywkach również nie szło im najlepiej i nie udało im się awansować do fazy play-off Ligi Rozwojowej LFA9, w której zespoły występują w formule dziewięcioosobowej. Górnicy potrafili nawiązać wyrównaną walkę z faworytami swojej grupy – Świętymi Częstochowa i Tychy Falcons B, w którymi jednak ostatecznie przegrali, a rezerwy Silesia Rebels udało się pokonać na wyjeździe 9:6. Klub z Wałbrzycha jako jedyny reprezentant LFA9 wystawił w tym roku także zespół do ligi juniorów. Młodzi wychowankowie prowadzeni przez Pawła Ciecierę na starcie rozgrywek musieli płacić frycowe i przełykać gorycz porażek z faworyzowanymi Patriotami Poznań oraz późniejszymi wicemistrzami Polski, Panthers Wrocław. Sezon zakończyli oni jednak sensacyjnym triumfem 6:2 nad ekipą z Poznania. Pokazało to, że w Wałbrzychu drzemie spory potencjał, a klub posiada wystarczającą liczbę futbolistów, by po raz pierwszy w historii przystąpić do rywalizacji w tradycyjnej, jedenastoosobowej odmianie futbolu amerykańskiego, stąd decyzja o przystąpieniu do LFA2.
Zaplecze LFA1 podobnie jak w tym roku podzielone będzie na dwie grupy. Ekipa z Wałbrzycha na zachodzie rozegra w sezonie zasadniczym dwumecze z Jaguars Kąty Wrocławskie, Białymi Lwami Gdańsk oraz Angels Toruń – spadkowiczem z elity. Dwie najlepsze drużyny w obu grupach awansują do półfinałów. W grupie wschodniej znaleźli się Tytani Lublin, Przemyśl Bears, Rzeszów Rockets i Silesia Rebels.
Przyszłoroczny sezon LFA2 wystartuje 8 czerwca 2019 roku. Szczegółowy terminarz zostanie podany w najbliższych miesiącach. Mecze w ramach LFA będzie można już niebawem oglądać nie tylko za pośrednictwem internetowych transmisji, ale również na „szklanym ekranie” na kanale 250 telewizji kablowej Vectra. Sezon futbolowy ruszy natomiast 23 marca, kiedy to do gry przystąpią drużyny z najwyższej ligi – LFA1. Aktualnym mistrzem Polski są futboliści Lowlanders Białystok, którzy 21 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu na oczach niemal pięciu tysięcy kibiców sensacyjnie pokonali obrońców tytułu – Panthers Wrocław 14:13.Autor: Informacja prasowa Ligi Futbolu Amerykańskiego


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: