sowie

KibicPlus - Strefa Kibica

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Ekstremalna dyscyplina sportu w Szczawnie-Zdroju
2014-09-09 14:36

W 2000 roku na Słonecznej Polanie w Szczawnie-Zdroju rozpoczęto budowę toru z przeznaczeniem do sportu ekstremalnego. W początkowej fazie tor miał służyć do zjazdu parami czyli dualu. Kiedy dwa lata później Międzynarodowa Unia Kolarska zastąpiła Puchar Świata w dualu rozgrywkami w four crossie, to wtedy także Szczawno-Zdrój przystosowało się do nowych warunków. Przystąpiono do organizowania zawodów 4X. Four Cross podobny jest do dualu. Jednak w tych rozgrywka zawody rozpoczyna czterech kolarzy, z których dwóch przechodzi do dalszej eliminacji. W 2004 roku w Szczawnie-Zdroju miały miejsce mistrzostwa Europy w tej dziedzinie sportowej.


Dnia 10 maja 2014 roku na Słonecznej Polanie odbyła się pierwsza runda Pucharu Świata 4X Pro Tour o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju. W rozgrywkach uczestniczyło około 70 zawodników. Na początku imprezy odbył się występ karacistów z Miejskiego Klubu Sportowego w tym mieście. Reprezentowali oni tabliczki z nazwami państw, które wzięły udział w zawodach. Puchary i medale z rąk Burmistrza Szczawna-Zdroju i Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego odebrał zwycięzca Tomasz Slavik z Czech i Dana Elena Schweika z Niemiec. Ceremonię uświęcił pokaz sztucznych ogni. Duży sukces odnieśli także zawodnicy KKG MTB „Wieża Anna” w Szczawnie-Zdroju, gdzie Piotr Paradowski zajął 9 miejsce. Nie brakowało kibiców, którzy dopingowali naszym zawodnikom. Po imprezie komentarze sędziów, zawodników i widzów były w większości pozytywne. Tegoroczne Four Cross 4X można uznać za imprezę udaną. Następna odbędzie się dopiero w 2015 roku.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: