sowie

KibicPlus - Strefa Kibica

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Zmiana warty w Górniku
2014-09-09 12:31

Fatalnie spisujący się w rundzie jesiennej Górnik poniósł szóstą porażkę. Tym razem nasi nie sprostali ekipie Energetyka ROW Rybnik, która zasłużenie zwyciężyła na Ratuszowej 3:0. Wczoraj mieliśmy poznać nowego szkoleniowca wałbrzyszan, którym według nieoficjalnych informacji został Jerzy Cyrak, do niedawna asystent byłego trenera Lecha Poznań – Mariusza Rumaka.
Za nami kolejny burzliwy tydzień z Górnikiem w roli głównej. Niestety, w kiepskiej roli, gdyż w środowym, rozegranym awansem spotkaniu wałbrzyszanie wyraźnie ulegli rywalom z Rybnika.
Druga odsłona to już zdecydowana dominacja Energetyka, który swą przewagę udokumentował zdobyciem trzech goli. Pierwszy padł już w 51 minucie, gdy Muszalik wykorzystał rzut karny podyktowany za faul w „16”. Minął kwadrans, a groźnie atakujący rywale podwyższyli prowadzenie. Muszalik popisał się kolejnym precyzyjnym uderzeniem, po którym Jaroszewski zdołał odbić futbolówkę. Do niej jednak najszybciej doskoczył wprowadzony na boisko zaledwie kilkanaście sekund wcześniej Konrad Gilewicz, który celną główką przy prawym słupku trafił do siatki. Zwieńczeniem niezłej postawy spadkowicza z I ligi była trzecia bramka zdobyta w 82 minucie. Wtedy to Dawid Gojny zagrał prostopadle do Szymona Sobczaka, a ten wyprzedził Bartosza Tyktora, a następnie uderzył obok dobiegającego z naprzeciwka Jaroszewskiego.W czwartek, a więc już po zamknięciu wydania, Górnicy poznali nowego szkoleniowca zespołu. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, iż został nim 38-letni Jerzy Cyrak, który w ostatnich latach był prawą ręką Mariusza Rumaka w Lechu Poznań, a jako samodzielny trener ma na swoim koncie tytuły mistrza oraz wicemistrza Polski z Amicą Wronki. Był również asystentem Tomasza Kafarskiego w Lechii Gdańsk oraz prowadził zespół Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań. Teraz ma się zająć wałbrzyszanami, którym mimo dopiero siódmej kolejki widmo spadku wyraźnie zagląda w oczy.
Bartłomiej Nowak
Źródło: 30minut.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: