Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Historyczny remis
2014-08-26 10:27

Piłkarki AZS-u PWSZ dwukrotnie obejmowały prowadzenie w meczu z AZS-em UJ Kraków, a mimo to wałbrzyszanki nie zdołały wywalczyć kompletu punktów. Inauguracyjny remis z jednym z faworytów I ligi to mimo wszystko świetny wynik beniaminka rozgrywek.

Do przerwy podopieczne Marcina Gryki wygrywały na stadionie 1000-lecia przy ulicy Ratuszowej 1:0. Jedyny gol tej odsłony padł po fatalnym nieporozumieniu bramkarki i obrończyni gości, po którym do bezpańskiej piłki dopadła Nikola Pełechata i strzałem do pustej bramki zdobyła historyczne trafienie dla AZS-u w I lidze. Kwadrans później mogło być już 2:0, gdy po uderzeniu Klaudii Miłek Anna Popławska odbiła futbolówkę wprost pod nogi Karoliny Borkowskiej, jednak zawodniczka miejscowych nie zdołała skierować piłki do siatki.
Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej udanej, ale i tym razem niewykorzystanej okazji Miłek. W 57 minucie napastniczka AZS-u PWSZ znalazła się sam na sam z Popławską, ale i tym razem górą była rywalka. Niestety, zmarnowane sytuacje zemściły się w 69 minucie, kiedy to Anna Zapała popisała się pięknym strzałem z narożnika pola karnego i mieliśmy remis 1:1. Skuteczna w końcu odpowiedź wałbrzyszanek nastąpiła w 79 minucie. Wtedy to Miłek położyła Popławską i wreszcie trafiła do siatki. Radość z prowadzenia trwała jednak bardzo krótko, bo już 180 sekund później mieliśmy kolejny remis, tym razem 2:2. Po faulu Marty Polkowskiej sędzia podyktowała rzut karny, który na wyrównującą bramkę zamieniła Magdalena Knysak. Końcówka pojedynku należała do dziewcząt Gryki, którym jednak nie udało się zaliczyć zwycięskiego trafienia. W 90 minucie Miłek oraz Katarzyna Brzeska szybkim wyjściem znalazły się przed obrońcą oraz bramkarką przyjezdnych, ale doświadczona Popławska uratowała krakowianki przed porażką.
W następnej kolejce wałbrzyszanki po raz kolejny zagrają przed własną publicznością. W najbliższą niedzielę AZS PWSZ podejmować będzie Rolnika Głogówek, a więc pierwszego lidera rozgrywek, który przed tygodniem rozgromił Wandę Kraków 6:1. Początek spotkania na Ratuszowej, na który wstęp jest bezpłatny, o godzinie 16.