sowie

KibicPlus - Strefa Kibica

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Zwycięski maraton Okopniak
2013-08-08 14:38


Od początku lipca uważnie śledzimy losy Nikoli Okopniak, tenisistki MKS-u Szczawno-Zdrój, która po wywalczeniu srebrnego medalu Mistrzostw Polski otrzymała powołanie do kadry Polski na turniej w Turcji. Turniej niezwykle dla Polek udany, gdyż zawodniczki w biało-czerwonych barwach wywalczyły awans do finałowych zawodów Tennis Europe Nations Challenge Cup by Head, które za tydzień odbędą się w Ajaccio we Francji.
Trwa piękny sen podopiecznej Roberta Kosińskiego. Sen, który rozpoczął się od wspomnianych Mistrzostw Polski, a dzięki świetnemu występowi w ubiegłym tygodniu w Turcji będzie miał kontynuację za kilka dni we Francji. W Ankarze bowiem nasza trójka (Okopniak, Iga Świątek, Maja Chwalińska) prowadzona przez trenera Rafała Charzewskiego niejako rzutem na taśmę, ale całkowicie zasłużenie zakwalifikowała się do wspomnianego finału w Ajaccio.Swój występ w ubiegłotygodniowych zawodach Polki rozpoczęły od pewnej wygranej 3:0 z Węgierkami. W kolejnym meczu grupowym nasza drużyna nie dała rady Rosjankom, ale w ostatnim spotkaniu znów okazała się lepsza od rywalek, tym razem Chorwatek, które pokonała 2:1. Wygrana w tym spotkaniu dała biało-czerwonym 2. miejsce w grupie i udział w barażach, których stawką było ostatnie miejsce we Francji. Rywalem Okopniak i spółki były Gruzinki, z którymi nasz team po zaciętej rywalizacji zwyciężył 2:1 zdobywając tym samym prawo do występu w finale. Nadchodząca impreza rozpocznie się 8 sierpnia, a oprócz Polek awans do zawodów uzyskały również ekipy Włoch, Ukrainy, Czech, Słowacji, Niemiec, Rumunii i Rosji.
Bartłomiej Nowak
Źródło: 30minut.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: