Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Porażka po dogrywce, czyli Śląsk górą
2012-11-15 12:28

Spore rozczarowanie spotkaÅ‚o w minionÄ… niedzielÄ™ kibiców biaÅ‚o-niebieskich, których oczekiwania jeszcze wzrosÅ‚y po wczeÅ›niejszej, widowiskowej prezentacji koszykarskiego zespoÅ‚u. W pierwszym bowiem meczu rozgrywek Górnik Invest-Park Trans WaÅ‚brzych przegraÅ‚ po dogrywce ze ÅšlÄ…skiem II WrocÅ‚aw 84:87. Nadkomplet kibiców oglÄ…daÅ‚ ubiegÅ‚otygodniowy, inauguracyjny pojedynek waÅ‚brzyszan, który zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ minimalnÄ…, ale jednak, porażkÄ… gospodarzy. PoczÄ…tek sugerowaÅ‚, iż nasi dosÅ‚ownie rozjadÄ… wrocÅ‚awian, bowiem po czterech minutach miejscowi prowadzili 16:4. Szybko zdobyta przewaga w równie szybki sposób zaczęła maleć i po pierwszej kwarcie mieliÅ›my remis 21:21. W kolejnej gra toczyÅ‚a siÄ™ pod lekkie dyktando gospodarzy, którzy jednak nie potrafili odskoczyć na bezpieczny dystans. Efekt? Na póÅ‚metku zawodów na tablicy Å›wietlnej widniaÅ‚ kolejny remis, tym razem 40:40. W drugiej poÅ‚owie chÅ‚opcy Chlebdy nie radzili sobie już tak dobrze, jak do przerwy.

Nasze problemy w defensywie oraz na tablicach wkrótce odbiÅ‚y siÄ™ na wyniku, bowiem prowadzeni przez skutecznego RafaÅ‚a Nowickiego wrocÅ‚awianie zaczÄ™li budować przewagÄ™, która po 30 minutach wynosiÅ‚a 10 punktów (65:55). W ostatniej ćwiartce nie majÄ…cy nic do stracenia Górnicy ruszyli do ataków i za sprawÄ… ambitnie walczÄ…cego Adriana StochmiaÅ‚ka powoli acz konsekwentnie niwelowali stratÄ™ do ÅšlÄ…ska. WydawaÅ‚o siÄ™, iż piÅ‚ka jest po stronie waÅ‚brzyszan, którzy dziÄ™ki trafieniu Macieja Fedoruka tuż przed koÅ„cem regulaminowego czasu gry doprowadzili do remisu 76:76 i tym samym dogrywki. Niestety, choć poczÄ…tkowo miejscowi prowadzili, to wkrótce do gÅ‚osu doszli wrocÅ‚awianie. Do tego doÅ‚ożyÅ‚y siÄ™ również niepotrzebne straty przy wyprowadzeniu ataku i w rezultacie na kilkanaÅ›cie sekund przed finiszem rywal prowadziÅ‚ 85:84. Nasi rozpoczynali grÄ™ spod wÅ‚asnego kosza i mogli jeszcze przesÄ…dzić o wygranej, gdyby nie kolejna zgubiona piÅ‚ka. Szybki faul niewiele pomógÅ‚, bowiem BartÅ‚omiej PrzyboÅ› wykorzystaÅ‚ rzuty osobiste i przykra porażka staÅ‚a siÄ™ faktem. Na pocieszenie warto odnotować, iż rekordowe zwyciÄ™stwo odnieÅ›li kadeci Górnika Trans WaÅ‚brzych. Nasi 15-latkowie pokonali GwardiÄ™ WrocÅ‚aw w niespotykanych wrÄ™cz rozmiarach, bo 204:25, choć gdyby nie rotowanie skÅ‚adem, to zespóÅ‚ PawÅ‚a Domoradzkiego mógÅ‚ siÄ™ pokusić nawet o 250-300 punktów, co nawet w tej kategorii wiekowej praktycznie siÄ™ nie zdarza. fot. Jacek Serdeczny
źródÅ‚o: 30minut