Dwóch wałbrzyskich „Rycerzyków” Oliwer Zabrzeski oraz Jakub Isański zwyciężyło indywidualnie i drużynowo w I rundzie Mistrzostw Polski w mini żużlu, które odbyły się na torze w Częstochowie. To był bardzo ważny dla nas turniej wyjazdowy. Po przerwie zimowej była to pierwsza konfrontacja z zawodnikami z innych polskich klubów m.in. z Gorzowa, Częstochowy, Rybnika. Emocje były bardzo duże, tym bardziej, że kluby wystawiły kilku nowych zawodników. Do tego dochodził jeszcze atut własnego toru, jednak dla zawodników z poza Częstochowy szanse były jednakowe. Największym faworytem był Mistrz Polski Jacek Fajfer z Gorzowa, jak się jednak okazało, nasi wałbrzyscy zawodnicy wypadli lepiej. Rozegranych zostało 5 biegów i już w pierwszym doszło do sporej niespodzianki, ponieważ wygrał go Oliwer Zabrzeski, pokonując klubowego kolegę wicemistrza Mistrza Polski Kubę Isańskiego.
Nasi zawodnicy cały czas wyjeżdżali na tor skoncentrowani, wychodzili pierwsi spod taśmy nie dając na dystansie żadnych szans naszym rywalom. W barwach Rycerzyków Wałbrzych wystartował również dwóch nowych zawodników: Paweł Trześniewski i jako rezerwowy Jakub Majda, a zawody w Częstochowie były ich pierwszymi w życiu. Paweł pokazał, że w przyszłości będzie stanowił mocny trzon drużyny i zajął wysokie VI miejsce. Natomiast tuż za podium na IV miejscu uplasował się kolejny nasz zawodnik: Jakub Piątek. Ostatecznie zawody wygrał Oliwer i było to jego pierwsze zwycięstwo w barwach „Rycerzyków” Wałbrzych, drugie miejsce zajął jego zespołowy kolega Jakub Isański a na trzecim miejscu uplasował się ich największy rywal Jacek Fajfer z Gorzowa. Red
źródło: 30minut
W Bielawie powstaje nowoczesny park do gry w tenisa i padla. W ramach zadania, na mocno zdegradowanych kortach zlokalizowanych przy ul. Plażowej, powstaną:
- 2 poliuretanowe korty do gry w tenisa
- 1 poliuretanowy kort do gry w padla
- 1 ścianka do gry w tenisa z nawierzchnią poliuretanową
- zaplecze szatniowo - sanitarne
- mała architektura
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, legenda skoków narciarskich i czterokrotny medalista olimpijski Adam Małysz odwiedził Karpacz, aby rozmawiać o rozwoju sportów zimowych w mieście. Spotkanie obejmowało rozmowy z władzami Karpacza i przedstawicielami lokalnych klubów sportowych.
czytaj więcejZapraszamy miłośników ruchu na świeżym powietrzu. 29 listopada na stadionie przy ul. Słowackiego odbędzie się Bieg Andrzejkowy oraz marsz Nordic Walking, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze i miasto Kamienna Góra.
czytaj więcejGmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt „Integracja bez barier – Teqball w Jedlinie-Zdroju” z dofinansowaniem z Funduszu Toyoty.
czytaj więcejProdukcja unikatowej koszulki biegowej trwa! Ta koszulka to symbol pasji, mocy i wspólnego biegania z flagą na Trójgarbie! Medale już do nas dotarły. Ciężkie, piękne, lśniące – gotowe by zawisnąć na Waszych szyjach! Każdy uczestnik dostanie swój – bo każdy, kto stanie na starcie, zasługuje na uznanie! Przypominamy, co Was czeka!
czytaj więcej