- To był historyczny moment. Po raz pierwszy wyjazdowe posiedzenie zarządu województwa dolnośląskiego odbyło się (powinienem napisać miało miejsce, bo w radiu uczyli mnie, że odbyć to się może stosunek płciowy) w Wałbrzychu – powiedział mój imiennik marszałek Rafał Jurkowlaniec. Skoro precedens- jak stwierdził marszałek -pojechałem na miejsce, aby to uwiecznić za pomocą aparatu i kamery. Wchodzę do ratusza i....zostaję wyproszony za drzwi. Urzędniczka wyjaśnia mi, że mam nie przeszkadzać, bo panowie, a konkretnie 14 samorządowców i członkowie zarządu muszą się skupić. W rękach trzymam aparat, a nie wuwuzelę. Nie będę krzyczał „Polska – Biało – Czerwoni” tylko robił zdjęcia. Nawet Ronaldo pozwala kibicom się fotografować, a Ryszard Rynkowski nagrywać (rejestrować za pomocą aparatów fotograficznych i kamer) pierwszych pięć utworów podczas swoich koncertów. Ale kto by tam znał Rynkowskiego?. Przecież wszyscy w Polsce wiedzą kto rządzi gminami wchodzącymi w skład aglomeracji wałbrzyskiej. Prawie jak szlachta. Prawie.... Dzień później kolejny bezprecedensowy precedens. Do mediów trafia projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przywrócenia miastu Wałbrzych statusu miasta na prawach powiatu oraz ustalenia granic powiatu wałbrzyskiego. Uzasadnienie? Dla walczących o grodzkość zapewne dobre
. Dla obrońców bezpodstawne Walczący jak Ukraina i Grecja w ostatnich meczach fazy grupowej radni powiatu tłumaczą, że opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej nie jest do końca pozytywna, że większość gmin była przeciw a nie za, że....Tak jak nasz trener.... że dach był zamknięty, że..Moja propozycja na dzisiaj jest następująca. Zróbmy wałbrzyskie Euro 2013. Po jednej stronie stadionu przy ulicy Ratuszowej sympatycy odzyskania grodzkości. Po drugiej obrońcy „tytułu”. Na ławkach trenerskich Szełemej i Ławski. Gwizdek sędziego (proponuje Donalda Tuska – pierwszego kibica RP) i głośny doping. Po prawej stronie boiska „Kto odzyska grodzkość? Wałbrzych”, po lewej „Kto”? „Powiat”. Następnie na przemian przekrzykując się „Kto”? „Wałbrzych”, „Powiat”, Wałbrzych” Do boju, do boju, do boju....mieszkańcy!. Rafał Pawłowski
źródło: 30minut
W Bielawie powstaje nowoczesny park do gry w tenisa i padla. W ramach zadania, na mocno zdegradowanych kortach zlokalizowanych przy ul. Plażowej, powstaną:
- 2 poliuretanowe korty do gry w tenisa
- 1 poliuretanowy kort do gry w padla
- 1 ścianka do gry w tenisa z nawierzchnią poliuretanową
- zaplecze szatniowo - sanitarne
- mała architektura
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, legenda skoków narciarskich i czterokrotny medalista olimpijski Adam Małysz odwiedził Karpacz, aby rozmawiać o rozwoju sportów zimowych w mieście. Spotkanie obejmowało rozmowy z władzami Karpacza i przedstawicielami lokalnych klubów sportowych.
czytaj więcejZapraszamy miłośników ruchu na świeżym powietrzu. 29 listopada na stadionie przy ul. Słowackiego odbędzie się Bieg Andrzejkowy oraz marsz Nordic Walking, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze i miasto Kamienna Góra.
czytaj więcejGmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt „Integracja bez barier – Teqball w Jedlinie-Zdroju” z dofinansowaniem z Funduszu Toyoty.
czytaj więcejProdukcja unikatowej koszulki biegowej trwa! Ta koszulka to symbol pasji, mocy i wspólnego biegania z flagą na Trójgarbie! Medale już do nas dotarły. Ciężkie, piękne, lśniące – gotowe by zawisnąć na Waszych szyjach! Każdy uczestnik dostanie swój – bo każdy, kto stanie na starcie, zasługuje na uznanie! Przypominamy, co Was czeka!
czytaj więcej