Przełom czerwca oraz lipca to dla wielu zespołów z niższych klas rozgrywkowych okres odpoczynku od piłki. To jednak nie znaczy, iż w zespołach ligi okręgowej czy klasy A nic się nie dzieje, o czym postaramy się przekonać poniżej. Przed tygodniem informowaliśmy o zmianach, jakie czekają MKS- -Szczawno-Zdrój. Jak wspomnieliśmy, trzecią ekipę „okręgówki” minionego sezonu czeka powrót na swój obiekt w uzdrowisku, choć dojdzie do tego nie wcześniej aniżeli wiosną przyszłego roku. Niestety, w tym ważnym wydarzeniu nie weźmie udziału aż pięciu dotychczasowych graczy, którzy z różnych przyczyn planują pożegnać się z zespołem. Tyle odnośnie naszego przedstawiciela „okręgówki”, do którego w najbliższym sezonie dołączy również wicemistrz klasy A – Górnik II Wałbrzych. Kilka ciekawych informacji dotarło do nas także z niższego szczebla, w którym aż roi się od lokalnych drużyn. Niezwykle ciekawe wieści nadeszły z Dziećmorowic, skąd pochodzi czwarta siła ubiegłorocznego sezonu – Sudety.
Tuż po zakończeniu rozgrywek z pracy z zespołem pożegnał się bowiem dotychczasowy wieloletni opiekun piłkarzy – Wiesław Kosowski. Jak przyznał, jego rezygnacja wynika z kilka powodów. Główną przyczyną była fatalna frekwencja na treningach, w których bywało, że uczestniczyło zaledwie 4 lub 5 graczy. Poza tym piłkarzom zdarzało się wyraźnie ignorować polecenia szkoleniowca. Nic zatem dziwnego, iż prezes Mieczysław Osiecki przyjął rezygnację swego najbliższego współpracownika, który jednak nadal piastuje funkcję wiceprezesa, a piłkarzom dał wolną rękę w wyborze nowego szkoleniowca. -Niewykluczone zatem, iż jesienią zespół grać będzie bez trenera. Ciekawe, jakie przyniesie to efekty- zastanawiał się Osiecki. W zupełnie innej sytuacji znajduje się ubiegłoroczny beniaminek klasy A, który wdarł się niemal na szczyt rozgrywek. Mowa o Włókniarzu Głuszyca, który już w pierwszym roku występów na tym poziomie uplasował się na najniższym stopniu podium ustępując jedynie Karolinie Jaworzyna Śląska oraz Górnikowi II Wałbrzych. Obie ekipy nie będą jednak w najbliższym czasie rywalami głuszyczan, bowiem wywalczyły awans do „okręgówki”. Tak cel przyświeca również ekipie Włókniarza, który w tym roku obchodzi 65 rocznicę powstania. Awans do „okręgówki” byłby zatem doskonałym zwieńczeniem nadchodzących urodzin. Bartłomiej Nowak
źródło: 30minut
W Bielawie powstaje nowoczesny park do gry w tenisa i padla. W ramach zadania, na mocno zdegradowanych kortach zlokalizowanych przy ul. Plażowej, powstaną:
- 2 poliuretanowe korty do gry w tenisa
- 1 poliuretanowy kort do gry w padla
- 1 ścianka do gry w tenisa z nawierzchnią poliuretanową
- zaplecze szatniowo - sanitarne
- mała architektura
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, legenda skoków narciarskich i czterokrotny medalista olimpijski Adam Małysz odwiedził Karpacz, aby rozmawiać o rozwoju sportów zimowych w mieście. Spotkanie obejmowało rozmowy z władzami Karpacza i przedstawicielami lokalnych klubów sportowych.
czytaj więcejZapraszamy miłośników ruchu na świeżym powietrzu. 29 listopada na stadionie przy ul. Słowackiego odbędzie się Bieg Andrzejkowy oraz marsz Nordic Walking, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze i miasto Kamienna Góra.
czytaj więcejGmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt „Integracja bez barier – Teqball w Jedlinie-Zdroju” z dofinansowaniem z Funduszu Toyoty.
czytaj więcejProdukcja unikatowej koszulki biegowej trwa! Ta koszulka to symbol pasji, mocy i wspólnego biegania z flagą na Trójgarbie! Medale już do nas dotarły. Ciężkie, piękne, lśniące – gotowe by zawisnąć na Waszych szyjach! Każdy uczestnik dostanie swój – bo każdy, kto stanie na starcie, zasługuje na uznanie! Przypominamy, co Was czeka!
czytaj więcej