Najlepsi kolarze Świata wystartują w Wałbrzychu. Jeden z największych wyścigów kolarskich Świata, znajdujący się w „kolarskiej lidze mistrzów tuż obok Tour de France, Giro di Italia czy Vuelta a Espada” zawita do Wałbrzycha 11 lipca 2012 roku. Start odbędzie się 11 lipca o godz. 12:15 z wałbrzyskiego rynku. Zawodnicy przejadą honorowo przez Wałbrzych, start ostry zlokalizowany będzie przy ul Uczniowskiej około 100 metrów za skrzyżowaniem Uczniowskiej i Wrocławskiej. Tego dnia od około 12:00 do 13:00 należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym na terenie miasta. Na 15 minut przed startem honorowym wóz policyjny na sygnale przejeżdżając trasę będzie dawał sygnał do czasowego zamykania dróg. Główne skrzyżowania i ronda, na których patrole będzie pełnić policja i straż miejska udostępnione będą dla ruchu według uznania tych służb. Start honorowy poprzedzony będzie przejazdem kolumny reklamowej około 15 samochodów, które poruszać się będą w ruchu ciągłym.
Osoby prowadzące działalność w Rynku i tam zamieszkałe proszone są o nie pozostawianie samochodów oraz na w/w ulicach. W czasie wyścigu komunikacja miejska będzie funkcjonować bez zmian. Na potrzeby ekip kolarskich przeznaczony będzie parking przy ZUS ul Kasztanowa od godz 6:00 do 11:30. Wyłączona z ruchu będzie również ul 1 Maja od ślimaka do Rynku. Petenci ZUS-u, którzy mają wezwania do lekarza orzecznika na godziny pomiędzy 9:45 a 11:30 będą wpuszczani na teren ZUS-u za okazaniem wezwania. W okresie od rozpoczęcia budowy na wałbrzyskim rynku miasteczka zawodów obowiązywał będzie zakaz ruchu obejmujący również dostawców towaru do placówek handlowych. (red)
źródło: 30minut
W Bielawie powstaje nowoczesny park do gry w tenisa i padla. W ramach zadania, na mocno zdegradowanych kortach zlokalizowanych przy ul. Plażowej, powstaną:
- 2 poliuretanowe korty do gry w tenisa
- 1 poliuretanowy kort do gry w padla
- 1 ścianka do gry w tenisa z nawierzchnią poliuretanową
- zaplecze szatniowo - sanitarne
- mała architektura
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, legenda skoków narciarskich i czterokrotny medalista olimpijski Adam Małysz odwiedził Karpacz, aby rozmawiać o rozwoju sportów zimowych w mieście. Spotkanie obejmowało rozmowy z władzami Karpacza i przedstawicielami lokalnych klubów sportowych.
czytaj więcejZapraszamy miłośników ruchu na świeżym powietrzu. 29 listopada na stadionie przy ul. Słowackiego odbędzie się Bieg Andrzejkowy oraz marsz Nordic Walking, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze i miasto Kamienna Góra.
czytaj więcejGmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt „Integracja bez barier – Teqball w Jedlinie-Zdroju” z dofinansowaniem z Funduszu Toyoty.
czytaj więcejProdukcja unikatowej koszulki biegowej trwa! Ta koszulka to symbol pasji, mocy i wspólnego biegania z flagą na Trójgarbie! Medale już do nas dotarły. Ciężkie, piękne, lśniące – gotowe by zawisnąć na Waszych szyjach! Każdy uczestnik dostanie swój – bo każdy, kto stanie na starcie, zasługuje na uznanie! Przypominamy, co Was czeka!
czytaj więcej