Angelika Dygoń zajęła drugie miejsce w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Polski Darta 2012. W drodze na podium, Świdniczanka pokonała zawodniczki z całego Dolnego Śląska. Swoją obecność zaznaczyli też inni Świdniczanie, którzy również zdobyli wysokie miejsca w rozgrywkach towarzyskich i drużynowych. Na Mistrzostwa Dolnego Śląska w Darta oraz na Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski 2012 zjechali się darterzy z Dolnego Śląska oraz goście z Czech i Niemiec. W zmaganiach które trwały przez cały weekend w Legnicy udział wzięło około dwustu osób. Nie zabrakło także reprezentacji ze Świdnicy, która w każdej z konkurencji zdobywała wysokie miejsca. Rafał Niedziela dwukrotnie znalazł się na podium w rozgrywkach towarzyskich, zaś w rozgrywkach drużynowych Świdniczanie znaleźli się na piątym miejscu.
Czarnym koniem naszej reprezentacji okazała się Angelika Dygoń, która w drodze o podium podczas Otwartego Międzynarodowego Pucharu Polski, pokonała niemal wszystkie przeciwniczki. W walce finałowej oddała jednak zwycięstwo Monice Żurawickiej z Lubina, która by wygrać musiała dwukrotnie zagrać z Angeliką.- Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się tego. Miałam przeciwko sobie przeciwniczki z dużym doświadczeniem i to budziło we mnie obawy. Starałam się jednak grać najlepiej jak potrafiłam. Było ciężko, zwłaszcza w finale, gdzie Monika udzieliła mi pouczającej lekcji gry w darta, ale zdecydowanie warto byłomówi Świdniczanka. W śród panów ponownie najlepszy okazał się Rafał Niedziela, który znalazł się na piątym miejscu. Puchar w klasyfikacji mężczyzn zdobył Ladislav Vyhlid z Czech. Mimo zaciętych walk i ostrej rywalizacji mistrzostwom towarzyszyła pozytywna atmosfera i nawiązało się wiele nowych znajomości. Kolejne mistrzostwa dopiero za rok. Izabela Patro
źródło: 30minut
W Bielawie powstaje nowoczesny park do gry w tenisa i padla. W ramach zadania, na mocno zdegradowanych kortach zlokalizowanych przy ul. Plażowej, powstaną:
- 2 poliuretanowe korty do gry w tenisa
- 1 poliuretanowy kort do gry w padla
- 1 ścianka do gry w tenisa z nawierzchnią poliuretanową
- zaplecze szatniowo - sanitarne
- mała architektura
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, legenda skoków narciarskich i czterokrotny medalista olimpijski Adam Małysz odwiedził Karpacz, aby rozmawiać o rozwoju sportów zimowych w mieście. Spotkanie obejmowało rozmowy z władzami Karpacza i przedstawicielami lokalnych klubów sportowych.
czytaj więcejZapraszamy miłośników ruchu na świeżym powietrzu. 29 listopada na stadionie przy ul. Słowackiego odbędzie się Bieg Andrzejkowy oraz marsz Nordic Walking, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze i miasto Kamienna Góra.
czytaj więcejGmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt „Integracja bez barier – Teqball w Jedlinie-Zdroju” z dofinansowaniem z Funduszu Toyoty.
czytaj więcejProdukcja unikatowej koszulki biegowej trwa! Ta koszulka to symbol pasji, mocy i wspólnego biegania z flagą na Trójgarbie! Medale już do nas dotarły. Ciężkie, piękne, lśniące – gotowe by zawisnąć na Waszych szyjach! Każdy uczestnik dostanie swój – bo każdy, kto stanie na starcie, zasługuje na uznanie! Przypominamy, co Was czeka!
czytaj więcej