Po raz kolejny zmienił się termin rozegrania spotkania rundy przedwstępnej Pucharu Polski pomiędzy LZS-em Stary Śleszów a Górnikiem Wałbrzych. W rezultacie w zbliżającym się meczu nie wystąpi sześciu podstawowych zawodników oraz trener Robert Bubnowicz. Pierwotnie pojedynek z przedstawicielem wrocławskiej „okręgówki”, a zarazem zdobywcą PP na szczeblu dolnośląskim miał się odbyć 18 lipca. Działacze Górnika wiedzieli jednak, iż w tym czasie część zespołu wraz ze szkoleniowcem będzie przebywać w hiszpańskiej Cordobie, gdzie jako reprezentanci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu bronić będą biało-czerwonych barw. W tej sytuacji przedstawiciele klubu z Ratuszowej zwrócili się z prośbą o przełożenie meczu i wstępnie otrzymali zgodę na rozegranie pojedynku 21 lipca. To był jednak dopiero początek zawirowań wokół spotkania. Niedawno bowiem pojawiła się kolejna data, tym razem 23 lipca, ale tak szybko jak się pojawiła, tak szybko również przeszła do historii. Trener rywali dowiedział się bowiem o absencji aż sześciu podstawowych graczy Górnika (Marcin Morawski, Jan Rytko, Marek Wojtarowicz, Dariusz Michalak, Grzegorz Michalak oraz Michał Łaski) i licząc na sprawienie niespodzianki ostatecznie nie zgodził się na żadną zmianę terminów.
Tym samym już w przyszłą środę biało-niebiescy rozegrają pierwszy oficjalny pojedynek sezonu 2012/2013, a będzie to wyjazdowy mecz w Śleszowie. Jeśli podopieczni, w tym wypadku Piotra Przerywacza awansują do kolejnej odsłony, to tydzień później, a więc 25 lipca już w pełnym składzie podejmować będą zwycięzcę pojedynku Odra Wodzisław Śląski – GKS Tychy. Jak wspomnieliśmy, w zbliżającym się meczu drugi szkoleniowiec wałbrzyszan nie będzie mógł liczyć na kilku swych zawodników, a także wsparcie niedawnego kolegi z boiska, a zarazem pierwszego opiekuna zespołu, Roberta Bubnowicza, być może jednak będzie mógł skorzystać z usług dwóch nowych, choć nie tak do końca, graczy, którzy udanie zaprezentowali się w sobotnim sparingu z Miedzią Legnica. Mowa o doskonale znanym na Ratuszowej – Adamie Kłaku, który po sezonie spędzonym w Wałbrzychu zdecydował się przejść do Czarnych Żagań. Być może kibice nie dość dobrze pamiętają za to Adriana Zielińskiego, choć grający na pozycji pomocnika 19-latek jest wychowankiem Górnika, ale tylko dlatego, iż 5 lat temu Zieliński przeniósł się do Polonii Słubice. Obaj byli wyróżniającymi aktorami sobotniego meczu, a drugi z wymienionych zdobył nawet gola, który zdecydował o remisie z Miedzianką 3:3, tak więc na pewno byliby wzmocnieniem naszej ekipy. Wszystko zatem zależy od działaczy i tego czy dogadają się z ich dotychczasowymi pracodawcami. Bartłomiej Nowak
źródło: 30minut
W Bielawie powstaje nowoczesny park do gry w tenisa i padla. W ramach zadania, na mocno zdegradowanych kortach zlokalizowanych przy ul. Plażowej, powstaną:
- 2 poliuretanowe korty do gry w tenisa
- 1 poliuretanowy kort do gry w padla
- 1 ścianka do gry w tenisa z nawierzchnią poliuretanową
- zaplecze szatniowo - sanitarne
- mała architektura
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, legenda skoków narciarskich i czterokrotny medalista olimpijski Adam Małysz odwiedził Karpacz, aby rozmawiać o rozwoju sportów zimowych w mieście. Spotkanie obejmowało rozmowy z władzami Karpacza i przedstawicielami lokalnych klubów sportowych.
czytaj więcejZapraszamy miłośników ruchu na świeżym powietrzu. 29 listopada na stadionie przy ul. Słowackiego odbędzie się Bieg Andrzejkowy oraz marsz Nordic Walking, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze i miasto Kamienna Góra.
czytaj więcejGmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt „Integracja bez barier – Teqball w Jedlinie-Zdroju” z dofinansowaniem z Funduszu Toyoty.
czytaj więcejProdukcja unikatowej koszulki biegowej trwa! Ta koszulka to symbol pasji, mocy i wspólnego biegania z flagą na Trójgarbie! Medale już do nas dotarły. Ciężkie, piękne, lśniące – gotowe by zawisnąć na Waszych szyjach! Każdy uczestnik dostanie swój – bo każdy, kto stanie na starcie, zasługuje na uznanie! Przypominamy, co Was czeka!
czytaj więcej