Mamy dwie wiadomości dla fanów MKS-u Szczawno-Zdrój. Dobra jest taka, iż najprawdopodobniej wiosną 2013 piłkarze wreszcie powrócą na swój remontowany od kilku lat obiekt. Niestety, jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, jest też i smutna wiadomość. W zbliżających się rozgrywkach klasy okręgowej trener Wiesław Walczak nie będzie mógł skorzystać aż z pięciu swych podopiecznych. Powoli dobiega końca kilkuletni, wyjazdowy maraton piłkarzy MKS-u Szczawno-Zdrój, którzy ze względu na przedłużający się remont swojego obiektu musieli korzystać z gościnności Czarnych Wamag Wałbrzych, Szczytu Boguszów-Gorce, Górnika Boguszów-Gorce, a w ostatnim okresie – Górnika Wałbrzych. Na szczęście wydaje się, iż najgorsze MKS ma już za sobą. W najbliższych bowiem dniach na boisko wkroczy kolejna ekipa, która ma za zadanie doprowadzić do użytku płytę główną stadionu.
Termin ukończenia prac zaplanowano na koniec października, co oznacza, iż teoretycznie piłkarze mogliby powrócić do Szczawna- -Zdroju na ostatnie dwa, może trzy spotkania rundy jesiennej, jednak w klubie nikt nie zamierza ryzykować zniszczenia nowej murawy, dlatego dopiero na początku przyszłego roku seniorzy będą mogli w pełni skorzystać ze swojego stadionu. Niestety, wszystko na to wskazuje, iż zaszczytu gry na nowym obiekcie nie dostąpi aż pięciu obecnych zawodników MKS-u. Mowa o Marcinie Łysakowskim, Rafale Weirauchu, Łukaszu Kiczule, Tomaszu Mrozowskim oraz Mateuszu Olejniku. Popularnego „Łysego” wyeliminowały sprawy rodzine, doświadczony Weirauch planuje zakończyć karierę, Kiczuła będzie kontynuował studia we Wrocławiu, „Mrozek” wyjeżdża do Holandii, a najkrócej występujący w barwach szczawieńskiej ekipy, Olejnik, wraca do Łodzi. Nie da się ukryć, iż strata aż tylu ważnych graczy to spory ból głowy dla działaczy, którzy część zawodników próbują jeszcze przekonać do zmiany stanowiska, ale zarazem rozpoczęli poszukiwania zmienników. Czasu na decyzje nie pozostało zbyt dużo, bowiem już 9 lipca podopieczni Walczaka rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, którego inaugurację w tym roku zaplanowano na 15 sierpnia. W ramach przygotowań nasi rozegrają sześć spotkań kontrolnych. Na początek, 21 lipca, zagrają z Olimpią Kowary, a później z Polonią Środa Śląska, Kuźnią Jawor, Olimpią Kamienna Góra, AKS-em Strzegom oraz Piastem Nowa Ruda. Bartłomiej Nowak
źródło: 30minut
W Bielawie powstaje nowoczesny park do gry w tenisa i padla. W ramach zadania, na mocno zdegradowanych kortach zlokalizowanych przy ul. Plażowej, powstaną:
- 2 poliuretanowe korty do gry w tenisa
- 1 poliuretanowy kort do gry w padla
- 1 ścianka do gry w tenisa z nawierzchnią poliuretanową
- zaplecze szatniowo - sanitarne
- mała architektura
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, legenda skoków narciarskich i czterokrotny medalista olimpijski Adam Małysz odwiedził Karpacz, aby rozmawiać o rozwoju sportów zimowych w mieście. Spotkanie obejmowało rozmowy z władzami Karpacza i przedstawicielami lokalnych klubów sportowych.
czytaj więcejZapraszamy miłośników ruchu na świeżym powietrzu. 29 listopada na stadionie przy ul. Słowackiego odbędzie się Bieg Andrzejkowy oraz marsz Nordic Walking, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze i miasto Kamienna Góra.
czytaj więcejGmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt „Integracja bez barier – Teqball w Jedlinie-Zdroju” z dofinansowaniem z Funduszu Toyoty.
czytaj więcejProdukcja unikatowej koszulki biegowej trwa! Ta koszulka to symbol pasji, mocy i wspólnego biegania z flagą na Trójgarbie! Medale już do nas dotarły. Ciężkie, piękne, lśniące – gotowe by zawisnąć na Waszych szyjach! Każdy uczestnik dostanie swój – bo każdy, kto stanie na starcie, zasługuje na uznanie! Przypominamy, co Was czeka!
czytaj więcej