Uważny Czytelnik „30 minut” zapewne wypomni nam powyższy tytuł wskazując, iż nie dalej jak pół roku temu użyliśmy identycznego sformułowania wobec piłkarzy Górnika PWSZ. Niestety, problemy finansowe niczym bumerang wracają do zespołu z Ratuszowej, który po raz kolejny stoi na granicy przepaści, a sami gracze nie mogą być pewni swej przyszłości w biało-niebieskich barwach.
Ostatnie wydarzenia na pewno nie pozostawiły obojętnych fanów Górnika PWSZ. Mowa o decyzji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, która przez ostatnie lata trwała przy zespole zarówno w dobrych, jak i gorszych chwilach. Niestety, to już ostatnie dni, gdy uczelnia z ulicy Zamkowej wspiera piłkarzy. Wraz z początkiem lipca zakończy się współpraca ze szkołą, a z koszulek graczy i nazwy zespołu zniknie tak znany wszystkim fanom człon – PWSZ. -Rezygnacja z finansowania II-ligowców wynika ze zmiany strategii szkoły, zdecydowaliśmy się bowiem odejść od sponsorowania sportu wyczynowego na rzecz akademickiego- poinformował Jan Zwierko – kanclerz uczelni. Nie da się ukryć, iż w bardzo trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się klub, decyzja PWSZ-u może się okazać przysłowiowym gwoździem do trumny, choć oczywiście chcielibyśmy, aby tak się nie stało. Rezygnacja wiąże się również ze zmianą planu przygotowań do nowego sezonu II ligi. W połowie lipca odbędą się bowiem Akademickie Igrzyska, w których miała wziąć udział składająca się głównie z piłkarzy Górnika – reprezentacja PWSZ, a sam trener Robert Bubnowicz nie ukrywał, iż wyjazd do Cordoby jest częścią okresu przygotowawczego. Obecnie trudno powiedzieć czy wałbrzyszanie, i w jakim składzie, pojadą do Hiszpanii. Jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku, to szkoleniowiec Górnika chciałby zabrać zespół na zgrupowanie. I tu jest kolejny problem, gdyż nie wiadomo czy znajdą się środki na sfinansowanie obozu. To jednak nie jedyne zmartwienie szkoleniowca wałbrzyszan. W czerwcu bowiem aż dwunastu graczom kończą się umowy, tak więc w najgorszym wypadku może się zdarzyć, iż do nowego sezonu biało-niebiescy przystąpią w mocno przemeblowanym składzie. Samo zgłoszenie do rozgrywek rzekomo nie podlega dyskusji, choć w obecnej sytuacji zapewne żadnego rozwiązania nie można wykluczyć. Jeśli przyjmiemy optymistyczny wariant, w który mimo wszystko mocno wierzymy, to 28 czerwca wałbrzyszanie wyjdą na pierwszy przed rundą jesienną II ligi trening. Oby nie było to spotkanie, w trakcie którego część graczy pożegna się z dotychczasowym zespołem, ale zapowiedź lepszych czasów dla klubu, który szczególnie wiosną był świetną promocją naszego miasta w kraju. Bartłomiej Nowak
źródło: 30minut
W Bielawie powstaje nowoczesny park do gry w tenisa i padla. W ramach zadania, na mocno zdegradowanych kortach zlokalizowanych przy ul. Plażowej, powstaną:
- 2 poliuretanowe korty do gry w tenisa
- 1 poliuretanowy kort do gry w padla
- 1 ścianka do gry w tenisa z nawierzchnią poliuretanową
- zaplecze szatniowo - sanitarne
- mała architektura
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, legenda skoków narciarskich i czterokrotny medalista olimpijski Adam Małysz odwiedził Karpacz, aby rozmawiać o rozwoju sportów zimowych w mieście. Spotkanie obejmowało rozmowy z władzami Karpacza i przedstawicielami lokalnych klubów sportowych.
czytaj więcejZapraszamy miłośników ruchu na świeżym powietrzu. 29 listopada na stadionie przy ul. Słowackiego odbędzie się Bieg Andrzejkowy oraz marsz Nordic Walking, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze i miasto Kamienna Góra.
czytaj więcejGmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt „Integracja bez barier – Teqball w Jedlinie-Zdroju” z dofinansowaniem z Funduszu Toyoty.
czytaj więcejProdukcja unikatowej koszulki biegowej trwa! Ta koszulka to symbol pasji, mocy i wspólnego biegania z flagą na Trójgarbie! Medale już do nas dotarły. Ciężkie, piękne, lśniące – gotowe by zawisnąć na Waszych szyjach! Każdy uczestnik dostanie swój – bo każdy, kto stanie na starcie, zasługuje na uznanie! Przypominamy, co Was czeka!
czytaj więcej