Cała Polska żyje zbliżającymi się Mistrzostwami Europy ale młodzi adepci futbolu już od ponad miesiąca rywalizują w Deichmann MiniMistrzostwach. Wielki finał wałbrzyskiej edycji już 10 czerwca. Zaczęło się 22 kwietnia, punktualnie o godzinie 8:30. To wtedy rozległ się gwizdek inaugurujący rozgrywki Wałbrzyskich Eliminacji Deichmann MiniMistrzostw Europy 2012. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz rosnącemu zainteresowaniu turniejem wśród młodych zawodników, rodziców i trenerów organizator imprezy – Stowarzyszenie Kochamy Sport postanowiło zwiększyć ilość gospodarzy. W gronie sześciu nowych miast znalazł się m.in. Wałbrzych dzięki czemu drużyny z naszego regionu chcące wziąć udział w rozgrywkach Mini- Mistrzostw Europy nie muszą już dojeżdżać do Wrocławia jak miało to miejsce w poprzednich latach. Deichmann MiniMistrzostwa Europy są skierowane dla dzieci w wieku 7-11 lat, zarówno tych zrzeszonych w klubach jak i tych którzy kopią piłkę zupełnie amatorsko.
O wyjątkowości tego turnieju decyduje fakt, że aż przez osiem tygodni nikt nie odpada i każdy ma szansę na końcowe zwycięstwo. Wałbrzych wcielając się po raz pierwszy w rolę jednego z miast gospodarzy turnieju, stał się areną zmagań blisko ćwierć tysiąca młodych zawodników i zawodniczek (w całej Polsce zgłosiło się ich ponad 7 000).Boiska Aqua Zdrój przy ulicy Ratuszowej stały się areną zmagań dzieci nie tylko z samego Wałbrzycha, ale także ze: Świdnicy, Strzegomia, Dzierżoniowa, Głuszycy czy Boguszowa-Gorców. Zawodnicy podzieleni na 24 drużyny (13 w grupie młodszej i 11 w grupie starszej), co weekend rywalizują ze sobą w strojach nawiązujących kolorystyką do barw reprezentowanych krajów europejskich. Sześć tygodni gry, które są już za nami jak dotąd nie przyniosło wiążących rozstrzygnięć w grupie młodszej; tu szansę na zwycięstwo nadaj mają drużyny Polski, Niemiec, Portugalii i Holandii. W grupie młodszej bezapelacyjnie prym wiedzie niezwyciężona dotąd Hiszpania która przewodzi w tabeli bez straty choćby punktu. Najskuteczniejszym zawodnikiem w kategorii żaków jest reprezentujący barwy Polski Mateusz Trzciński z dorobkiem 17 bramek. W grupie starszej prowadzi Radosław Cielemęcki, który już 20 – krotnie zmuszał bramkarzy przeciwnych drużyn do kapitulacji. Warto wspomnieć, iż w zeszłym roku Radek został najskuteczniejszym zawodnikiem Eliminacji Wrocławskich. Ale przed nami jeszcze jeden weekend eliminacji i wszystko się może zmienić. W Wałbrzychu jest kilka drużyn, które świetnie sobie radzą w zasadniczej części turnieju i są wskazywani jako faworyci finału. Czy jednak psychika zawodników w tym wieku jest już tak silna, by podołać presji? Czy stanowią już taki kolektyw, by w sytuacji trudnej wspierać się na boisku, być jak muszkieterowie z hasłem na ustach: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” Niewątpliwie dowiemy się tego podczas Finału w Wałbrzychu w dniu 10.06.2012. Emocji na pewno nie zabraknie. W dniach 15-17.06.2012 będziemy gościć w Trzebnicy 40 najlepszych drużyn DME z całej Polski. Na nowoczesnym obiekcie Fair Play Arena rozegramy najważniejsze mecze 2012 roku w rozgrywkach DME. Na dwóch płytach piłkarskich umieszczone będą 4 boiska, gdzie w dwóch kategoriach wiekowych rywalizować będą zespoły o zwycięstwo, chwałę oraz niezwykle cenne nagrody. Najlepsi z najlepszych pojadą na mecze drużyn FC Barcelona - grupa starsza , oraz Borusii Dortmund – zwycięzca grupy młodszej. (red)
źródło: 30minut
W Bielawie powstaje nowoczesny park do gry w tenisa i padla. W ramach zadania, na mocno zdegradowanych kortach zlokalizowanych przy ul. Plażowej, powstaną:
- 2 poliuretanowe korty do gry w tenisa
- 1 poliuretanowy kort do gry w padla
- 1 ścianka do gry w tenisa z nawierzchnią poliuretanową
- zaplecze szatniowo - sanitarne
- mała architektura
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, legenda skoków narciarskich i czterokrotny medalista olimpijski Adam Małysz odwiedził Karpacz, aby rozmawiać o rozwoju sportów zimowych w mieście. Spotkanie obejmowało rozmowy z władzami Karpacza i przedstawicielami lokalnych klubów sportowych.
czytaj więcejZapraszamy miłośników ruchu na świeżym powietrzu. 29 listopada na stadionie przy ul. Słowackiego odbędzie się Bieg Andrzejkowy oraz marsz Nordic Walking, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze i miasto Kamienna Góra.
czytaj więcejGmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt „Integracja bez barier – Teqball w Jedlinie-Zdroju” z dofinansowaniem z Funduszu Toyoty.
czytaj więcejProdukcja unikatowej koszulki biegowej trwa! Ta koszulka to symbol pasji, mocy i wspólnego biegania z flagą na Trójgarbie! Medale już do nas dotarły. Ciężkie, piękne, lśniące – gotowe by zawisnąć na Waszych szyjach! Każdy uczestnik dostanie swój – bo każdy, kto stanie na starcie, zasługuje na uznanie! Przypominamy, co Was czeka!
czytaj więcej