Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Sukces drużyn PWSZ Wałbrzych
2012-05-22 11:26

Siatkarze AZS PWSZ Wałbrzych zostali wicemistrzami Polski. Podczas turnieju w Katowicach zespół wygrał 5 spotkań i dopiero w finale znalazł pogromcę. Wałbrzyszanie w eliminacjach pokonali Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie 2:1, Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy 2:0, Politechnikę Warszawską 2:1, Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego 2:1 i Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie 2:1.

W finale wałbrzyszanie stoczyli bardzo wyrównany pojedynek, ale przegrali 1:3 z Uniwersytetem Rzeszowskim. AZS PWSZ Wałbrzych został więc wicemistrzem Akademickich Mistrzostw Polski i zdobywcą złotego medalu w kategorii PWSZ. To czwarty medal AMP w historii uczelni, po złotym (2011) i srebrnym (2010) medalu futsalistów i srebrnym medalu piłkarzy (2011). AZS PWSZ Wałbrzych reprezentowali: Piotr Wierzbicki, Maciej Leński, Michał Tomiałowicz, Jarosław Pizuński, Łukasz Jurczyński, Paweł Olszewski, Łukasz Ostapiuk, Adrian Sdebel, Fabian Kurzawinski, Krzysztof Lenart, Przemysław Kulik, Mateusz Radojewski, Michał Szydlowski. Trenerami drużyny są Janusz Ignaczak i Adam Rydziński. W tym samym czasie w Warszawie został rozegrany finał AMP w koszykówce mężczyzn. AZS PWSZ Wałbrzych zajął tam szóste miejsce. Nasza drużyna pokonała Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Szczeciński, a przegrała z Uniwersytetem Gdańskim, Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Politechniką Poznańską. Nasz zespół zdobył jednak złoty medal w kategorii PWSZ. Zespół prowadzili trenerzy Arkadiusz Chlebda i Tadeusz Pogorzelski. (red)

źródło: 30minut